Електровелосипед давно перестав бути екзотикою: сьогодні це повноцінний вид транспорту, який конкурує з автомобілем на міських вулицях та витісняє класичний MTB на туристичних маршрутах. У добірці нижче — найкращі електровелосипеди 2026 року: від міських «ластівок» до позашляхових монстрів, від складних моделей до бюджетних «робочих коней».

Найкращі електровелосипеди 2026: коротко

Найкращий електровелосипед у 2026 році варто обирати за маршрутом, умовами зберігання та бюджетом: універсального переможця немає, зате для кожного сценарію є відповідна модель.

  1. Dorozhnik eONYX 20″ — для щоденних поїздок містом.
  2. FOREVER F51 26″ — для комфортної міської їзди.
  3. ROCKSHARK ROCK003 27,5″ — для міста та легкого бездоріжжя.
  4. Corso Fisher 29″ MTB — для туризму ґрунтовими дорогами.
  5. Corso VOLT BIKE 26″ — для бюджетних поїздок на дачу.
  6. Corso Keno 20″ — для зручного складання та зберігання.

Чому електровелосипеди стають все популярнішими

  1. Стрімке зростання внутрішнього ринку

Обсяг українського ринку електровелосипедів оцінюється Statista у ≈ 17 млн USD у 2026-му; прогнозується середньорічне зростання 38% мінімум до 2029р.— один із найвищих показників у Східній Європі. Аналітики 6Wresearch додають, що після 2026-го найважливішим драйвером стане заміна «першого автомобіля» на електричний велосипед у передмісті Києва, Дніпра та Одеси.

  1. Економія на тлі дорогого палива

Середня ціна А-95 у квітні 2026-го тримається на позначці ≈ 55–59 грн/л, тоді як кіловат-година побутової електроенергії коштує 4,32 грн днем і 2,16 грн вночі. Щоб проїхати 100 км:

  • e-bike з батареєю 0,6 кВт·год «з'їсть» 2,6–5,2 грн;
  • автомобіль «спалює» палива мінімум на 300 грн.
    Через таку різницю найкращий електровелосипед окупає свою вартість за 1,5-2 сезони щоденних поїздок.
  1. Розвиток інфраструктури та держпроекти

За 2022–2024 роки у великих містах України прокладено понад 320 км нових велополос; Київська КДА експериментує з “bike-box”-зонами на світлофорах і масово ставить велопарковки біля метро. Державний поштовий оператор «Укрпошта» закуповує 1 700 електричних трициклів для листонош, тим самим «легалізуючи» e-байк як службовий транспорт.

  1. Власне виробництво — гордість країни

Українські бренди Eleek (Тернопіль) та Delfast (Київ) виносять розробки на світовий ринок: лінійка Eleek Atom Military створювалася у співпраці з ЗСУ, а Delfast Top 3.0 утримує Guinness-рекорд по дальності ходу. Покупець цінує можливість обслуговувати «свій» e-байк локально: деталі є на складах, а консультації — українською.

  1. Логістика та «остання миля» під час війни

Перобої з паливом 2022-го змусили кур'єрські сервіси (Glovo, Bolt, “Нова Пошта”) масово пересісти на e-байки. Досвід показав: при блекаутах велосипед заряджається від павербанку/сонячної панелі, тому бізнес продовжує працювати навіть без АЗС та світла.

Як вибрати електровелосипед для України в 2026 року

  1. Сценарій + українські дороги
  • Місто — хаб-мотор 250–500 Вт, колеса 26–28", рама до 23 кг: витримає трамвайні рейки та бруківку.
  • Пригород/грунт — mid-drive 750–1 000 Вт, хід підвіски 120–160 мм, покришки 2,4"+.
  • Доставка — long-tail або карго-трицикл; батарея швидкознімна, щоб міняти «касету» на складі.
  1. Закон та реєстрація

За українськими ПДР e-байк з мотором до 3 000 Вт не вважається механічним ТЗ: водійські права та реєстрація не потрібні. Якщо потужність більше або швидкість перевищує 25 км/год — пристрій дорівнює мопеду категорії А1.

  1. Батарея & тарифи

Нічна ціна 2,16 грн/кВт·год дозволяє заряджати 0,7 кВт·год батарею за 1,5 грн. Гібридні інвертори, популярні після блекаутів, дають резервне живлення, тому вибирайте знімний акумулятор, сумісний з 48 V Li-ion 21700 комірками — це стандарт для кращих електровелосипедів 2026 г.

  1. Сервісна логістика

Eleek, Delfast і десятки дрібних майстерень тримають запчастини в гривневих цінах і дають гарантію «до 1000 циклів». При купівлі через закордонні маркети враховуйте ПДВ 20% і мито 10% на готові велосипеди — на рами та мотор-колеса вона «нуль», тому кіти для самостійного складання найчастіше дешевші.

  1. Зима та бездоріжжя

Українські морози до -15°C вимагають батарей з підігрівом або чохлом; у сніговий сезон ставте “шипи” 26×2,35” і знижуйте тиск до 1,6–1,8 bar. Mid-drive при цьому вигідніше: крутний момент йде через касету і спричиняє менше навантаження на гуму.

  1. Безпека та страхування

Крадіжки в мегаполісах ростуть: беріть e-bike з NFC-замком та GPS/eSIM-трекінгом. Страховики вже пропонують поліси «Антиугон» (≈1,5% від ціни велосипеда на рік).

  1. Цінові сегменти (грн, осінь 2026)
Сегмент Ціна Типові фічі Приклад
Бюджет 18 000 – 28 000 350–500 Вт, 36 V / 10 Ah, хаб-мотор Corso VOLT Bike, Crosser Gamma
Середній 29 000 – 55 000 500–750 Вт, 48 V / 13 Ah, гідрогальма CANYON Pathlite:ON 5
Преміум 56 000 + Mid-drive 90–120 Н·м, 700 Вт·год, ABS-eBike Eleek Positive, Haibike AllMtn 10

З допомогою вибору електровелосипеда може допомогти також наша стаття на цю тему: https://tehnohekon.com.ua/yak-vybraty-elektrovelosyped/

ТОП-3 електровелосипеда для міста

У добірку увійшли моделі, які відповідають запиту «найкращий електровелосипед для щоденного використання в Україні».

  1. Dorozhnik eONYX 20″ — складний «міський кишеньковий злодій»
  • Мотор: хаб 500 Вт (800 Вт пік) — достатня тяга, щоб набрати до 40 км/год.
  • Батарея: 48 V / 12,5 Ah; знімна, кріпиться на багажнику.
  • Пробіг: до 65 км; повний заряд — ≈ 6 годин.
  • Форм-фактор: компактна алюмінієва рама 12,5″, колеса 20″; складається і поміщається навіть у ліфт.
  • Фішка: ступінь захисту IP54 — можна без побоювання проїжджати калюжі і паркувати просто неба.
  • Ціна: 30 000 грн (-8% від рекомендованої)

Чому в рейтингу?

Ідеальне рішення «офіс → квартира»: легко занести додому, не вимагає окремого місця для паркування, а запас ходу перекриває середній київський ком'ют.

  1. FOREVER F51 26″ CTB — класика city-bike з електротягою
  • Мотор: задній хаб 350 Вт, 36 V — законна межа без реєстрації, максималка 32 км/год.
  • Батарея: 36 V / 10 Ah на комірках 21700; до 60 км на одному заряді.
  • Трансмісія: 21-швидкісна Shimano Tourney; легко підібрати каденс на підйомах.
  • Ходова: амортизаційна вилка GD-398SD та дискові гальма Repute 160 мм.
  • Ціна: 28 000 грн (-13 % від RRP).

Чому в рейтингу?

Баланс «ціна/комфорт» для тих, хто переходить зі звичайного міського велосипеда та шукає найкращі електровелосипеди без зайвих наворотів.

  1. ROCKSHARK ROCK003 27,5″ — напівгірський універсал
  • Мотор: задній хаб 350 Вт, 36 V; швидкість — 32 км/год.
  • Батарея: 36 V / 10,4 Ah (комірки 18650) — заявлений пробіг ~60 км.
  • Колеса: 27,5″ × 2,1″ — котить швидше 26″, м'якше 700C; годиться і для плитки, і для парковки.
  • Гальма: дискові LOGAN 160 мм; вилка JOYSUN MCX-197MLO з локаутом.
  • Ціна: 27 500 грн (-2 % від RRP).

Чому в рейтингу?

Відмінний вибір для тих, кому потрібен «один велосипед на все»: міські вулиці у будні, легке бездоріжжя — у вихідні.

Що вибрати?

Якщо вам важливо… Беріть Причина
Компактність та перевезення у ліфті Dorozhnik eONYX Складається, колеса 20″, вага <25 кг
Комфортна посадка та знайома геометрія FOREVER F51 Стандартні 26″, 21 швидкість — відчувається як звичайний CTB
Універсальність міста + парк ROCKSHARK ROCK003 27,5″ та MTB-вилка згладжують бордюри та гравій

Будь-який велосипед з трійки підійде як «найкращий електровелосипед» для українського міста в 2026 року, але обирайте модель під свої маршрути, місце зберігання та бюджет — тоді ваш особистий електровелосипед рейтинг буде ідеальним саме для вас.

Кращі електровелосипеди для бездоріжжя та туризму

Українські маршрути поза асфальтом — це не тільки підйоми, а й піщані відрізки, глинисті лісові дороги. Тут важливі тяговитий мотор, «довга» батарея і надійна ходова частина, здатна пережити удари і бруд. Ми відібрали три моделі, які вже довели, що справляються із цими завданнями.

  • Corso «Juster» 20″ Fat — справжній гірський велосипед на двадцятидюймових покришках. Сталевий фет-байк отримує тягу від хаб-мотора 500 Вт, що живиться акумулятором 48 V 15 Ah. На рівній доріжці він розганяється до 45–50 км/год і залишається слухняним завдяки гідравлічним дисковим гальмам 160 мм. Виробник допускає навантаження до 150 кг, тому можна сміливо брати кофр з фотообладнанням або кемпінгове спорядження. Три режими потужності перемикаються прямо на кермі, так що заощаджувати заряд на простих ділянках легко.
  • Corso «Fisher» 29″ MTB робить ставку не на ширину, а на діаметр колеса. Пара шин 29×2,3″ «з'їдає» купини і їде швидше по грейдеру, а двигун 500 Вт у зв'язці з тією ж батареєю 48 V 15 Ah дає чесні 70 км пробігу при крейсі 25-км. В амортизаційній вилці хід 38 мм і блокування — зручно, коли потрібно переключитися з лісової стежки на асфальт. Кольоровий дисплей, багажник та тримач смартфона перетворюють велосипед на готовий туринговий комплект: не потрібно докуповувати аксесуари перед поїздкою.
  • SWIFT.PRO EHIM011 27,5″ розрахований на тих, кому важливий компроміс між містом та передмістям. Алюмінієва рама знижує вагу, а колеса 27,5″ дарують маневреність на крутих серпантинах. Хаб-мотор 350 Вт живиться від батареї 36 V 10,4 Ah: на повному асисті вийде близько 50-55 км, зате велосипед залишається в'язким і полегшеним - його простіше занести на п'ятий поверх або завантажити в багажник автомобіля. Дискові гальма Repute 160 мм і 21-швидкісна трансмісія Shimano Tourney дають базовий, але надійний контроль на спусках.

- Juster беруть, коли потрібен максимальний зачіп на піску і снігу;

- Fisher вибирають для далеких марафонів по грунтових і щебеневих дорогах;

- EHIM011 підійде тим, хто їздить змішаними маршрутами, поєднуючи міські квартали та ліси.

Всі моделі продаються з річною гарантією та складськими запасами запчастин в України — це ключовий аргумент, коли плануєш багатоденний тур далеко від сервісних центрів.

Недорогі, але гідні: бюджетні моделі з гарними характеристиками

Модель Ціна на жовтень 2026, ₴ Що отримуємо
FADA LiDO 350 Вт від 16 300 36 V / 10 Ah, дискові гальма, жіноча геометрія — стартовий «електро» без переплат.
Corso VOLT BIKE 26» ≈ 22 400 350 Вт, 36 V / 10 Ah, класичний 26-дюймовий хардтейл — «звичний велосипед + мотор» для дачі.
Corso Charger 29» ≈22 600 29-е колеса, 7-швидкісна касета, батарея 36 V / 10 Ah — впевнено тримає 25 км/год навіть на путівці.

Ці три — найкращий вибір бюджетних велосипедів для тих, хто хоче скуштувати електротягу, але обмежений фінансово. За помірною ціною вони дають до 60–70 км ходу і обслуговуються в будь-якому велосервісі.

Кращі складні електровелосипеди для поїздок та зберігання

Модель Форм-фактор «Фішка» моделі
Corso Keno 20» Алюмінієва складна рама, 350 Вт, 36 V / 10 Ah Складання за 15 с, поміщається в багажник седана.
Dorozhnik eONYX 20» 500 Вт, 48 V / 12,5 Ah, рама 12,5» Батарея під багажником — більше місця всередині трикутника; Оптимальний для кемперів та яхт.
Corso Vortex 24» 500 Вт, 48 V / 13 Ah, складана алюмінієва рама 24-дюймові колеса підвищують комфорт на ямах зі збереженням компактності.

Складні електровели цінують не лише міські жителі; туристи кидають їх у фургон, яхтсмени — у скриньку, а мешканці студій — під робочий стіл.

Технічні параметри: що змінилося в 2026 року

За останній рік інженери та постачальники комплектуючих всерйоз оновили технічну «начинку» електровелосипеда, і сьогодні навіть недорогі моделі пропонують те, що ще 2022-го вважалося преміум-опцією.

Перше, що кидається в очі, — нове покоління батарей на елементах 21700. Виробники Samsung SDI, LG Energy Solution і CATL наростили випуск комірок з питомою ємністю понад 5,5 А•год, тому типова міська вироса з 10–12 до 15–17 Ah, а значить, реальний запас ходу наблизився до 110—140 км при тому ж габариті. Ресурс таких акумуляторів теж збільшився: каталожні 1000 циклів тепер реальна, підтверджена в лабораторіях цифра, а не маркетинг. Зростання обумовлено не тільки хімією NMC 811, але і переходом на катод з підвищеною термостабільністю, що знижує деградацію взимку.

Паралельно змінилися силові установки. Якщо раніше «класикою» вважався хаб-мотор 350 Вт, то в 2026 році планку зрушили центральні мотори Bosch Performance Line CX Race і аналогічні рішення Shimano EP801. Вони видають 85 Н·м при піковій підтримці до 400% крутного моменту педалей, а значить, впевнено тягнуть вантажний e-байк в гору або дозволяють туристу їхати без «задньої думки» про затяжні підйоми в горах. При цьому програмісти дали райдерам гнучкі профілі: режим Sprint для різких ривків і Eco Smart, який душить пікову тягу, але продовжує життя батареї.

Енергосистему доповнюють компактні «додаткові пляшки» на кшталт PowerMore 250: ємність всього 250 Вт·год, але корпус поміщається у фляготримач і служить страховкою на останні двадцять кілометрів.

Безпека стала другою зоною прориву. Електронні блоки ABS для e-bike, розроблені Bosch та італійською Blubrake, раніше ставилися лише на преміальні карбонові ендуро. Тепер ними комплектують і міські моделі: ринок ABS для велотехніки оцінюється вже в 500–800 млн USD, а до 2030 року прогнозується зростання на 14-15% щорічно. Такий модуль важить менше 300 грамів, підключається до гідролінії і дозволяє різко гальмувати на мокрій плитці, не переводячи велосипед у юз.

Наступний шар «розумніє» так само швидко. Контролери перейшли на архітектуру Smart FOC 9–12 MOSFET, яка обчислює струм у реальному часі, підлаштовується під рельєф і додає до 8% економії за рахунок рекуперації. А завдяки вбудованій eSIM велосипеди навчилися тримати зв'язок без телефону власника; геозона задається прямо з програми, і при спробі крадіжки мотор блокується, а на смартфон йде push-повідомлення вже через п'ять секунд. В українських містах, де викрадення залишається проблемою, ця опція швидко стала «обов'язковою програмою» навіть у середньому ціновому сегменті.

Зрештою, інженери попрацювали із вагою. Застосування алюмінію 7005 з баттингом і дешевше вуглеволокно в місцях високого навантаження дозволили утримати масу міського хардтейлу на рівні 22 кг, а туристичного двопідвісу — в районі 25–26 кг. Для райдера це означає: підйом по сходах або навантаження на багажник не перетворюються на силову вправу.

Підсумок: топ електровелосипедів 2026 став легшим, розумнішим і автономнішим, а різниця між «бюджетним» та «преміум» все частіше вимірюється не мотором, а софтом.

Часті питання про купівлю та експлуатацію

Який електровелосипед краще обрати?

Найкраще обирати електровелосипед за маршрутом, а не за одним рейтингом. Для міста підійде Dorozhnik eONYX 20″, для звичної посадки — FOREVER F51 26″, для змішаних маршрутів — ROCKSHARK ROCK003 27,5″, для туризму — Corso Fisher 29″ MTB. Орієнтуйтеся на таблицю «Якщо вам важливо… беріть».

Яка фірма електровелосипедів найкраща?

Єдиної найкращої фірми електровелосипедів немає: вибір залежить від бюджету та доступності сервісу. У бюджетному сегменті стаття розглядає Corso і Crosser, у середньому — Canyon, у преміальному — Eleek та Haibike. Перед покупкою порівняйте гарантію, наявність запчастин і можливість ремонту у вашому місті.

Який найкращий бюджетний електровелосипед?

У бюджетному сегменті 18 000–28 000 грн варто порівняти Corso VOLT BIKE 26″ і Corso Charger 29″ із добірки «Недорогі, але гідні». Перший розрахований на звичні поїздки та дачу, другий — на ґрунтові дороги. Інші варіанти є в категорії бюджетних електровелосипедів.

Який електровелосипед найкраще підходить для села?

Для села краще обирати електровелосипед із колесами 27,5–29″, достатньою ємністю акумулятора та запасом ходу під ваші маршрути. Важливі також потужність мотора й простота обслуговування. Із добірки підійде Corso Charger 29″ із батареєю 36 V / 10 Ah; для бюджетних моделей у статті наведено орієнтир до 60–70 км.

Чи потрібні права водія?

В Україні для звичайних електровелосипедів із педальною допомогою права, як правило, не потрібні. Якщо транспорт за своїми характеристиками класифікується як мопед, необхідні посвідчення категорії A1 та реєстрація. Враховуйте швидкість, режим роботи двигуна й документи на модель. Докладніше — у статті про права на електровелосипед.

Скільки використовується акумулятор?

800–1200 циклів при 80% глибині розряду — це 4–7 років активної їзди.

Чи можна зарядити від сонячної панелі?

Так, якщо у вас блок 150–200 Вт + MPPT-контролер, повний заряд займе 4–6 год.

Як пережити зиму?

Зберігайте батарею при +10...+15°C і заряджайте до 50%. Взимку не допускайте розряду «в нуль»: літій-іон цього не любить.

Підсумок

Ринок 2026 року радує різноманітністю. Тепер електровелосипед рейтинг очолюють не лише преміальні «карбони», а й доступні моделі із гідним запасом ходу. Вибирайте найкращий електровелосипед під свої сценарії, орієнтуйтеся на наведений список та пам'ятайте: «найкращий електричний велосипед» — той, на якому ви найчастіше катаєтесь!

Автор: Тригуб Максим Михайлович, менеджер товарного контенту